Zabawy dla dwulatka. 10 prostych zabaw

Obudźcie kreatywność

W tym artykule chciałabym Wam pokazać zabawy dla dwulatka. Są bardzo proste i nie potrzeba specjalnych zabawek, aby uczynić je interesującymi.  Zabawa rozwija Waszą relację. Czerpcie radość i przyjemność ze wspólnej zabawy! A więc zaczynamy!

Zabawy dla dwulatka - klocki

Zabawy dla dwulatka – klocki

Zabawy dla dwulatka

Obserwując swoje dziecko sama wiesz, co najbardziej mu się podoba. Wystarczy, że pobudzisz swoją kreatywną stronę i będziecie się świetnie bawić. Mam nadzieje, że zestaw poniższych zabaw Cię zainspiruje. Zabawy dla dwulatka:

1. „Żołnierz”­ polega ona na naśladowaniu chodu żołnierza, dziecko będzie wówczas doskonaliło swoją motorykę dużą.

2. „Skaczące żabki” to zabawa, która polega na skakaniu obunóż np. do obręczy albo przez przyklejoną na podłodze taśmę termoizolacyjną. Aby urozmaicić Waszą zabawę, możesz wymyślić opowiadanie, w którym pojawi się motyw chodzenia po równoważni bądź linii. Przyklej taśmę (np. czerwoną) do podłogi i chodźcie ze swoim dzieckiem po linie nad wodospadem uciekając przed piratami:) Emocje gwarantowane!

3. Przypomnij sobie, kiedy ostatnio denerwowałaś się sprzątając pokój swojego dziecka- wszędzie porozrzucane zabawki… Zamiast strzępić swoje nerwy zabaw się ze swoją pociechą w rzuty do celu! Postaw pudło na zabawki i rzucajcie! Zobaczysz sprzątanie stanie się dla Twojego dziecka super zabawą, a Ty zaoszczędzisz czas i przede wszystkim nie będziesz się niepotrzebnie denerwowała.

4. Wszelkiego rodzaju zabawy dla dwulatka z piłką są również świetne. Kopanie, rzucanie, turlanie, to coś co dzieci bardzo lubią. Możesz przygotować puste, plastikowe butelki, które będą pełniły funkcję kręgli;)

5. Mały MasterChef – dużą frajdę sprawi Twojemu dziecku zabawa w kuchni. Podaj maluszkowi dziecięcy nóż i krójcie razem składniki na sałatkę owocową, później oczywiście wymieszajcie:) potem zaserwujcie tacie jako jurorowi do oceny.

6. Aby doskonalić sprawność manualną możesz razem z dzieckiem wkładać do pudełka małe przedmioty. Pudełko możecie ozdobić w dowolny sposób. Ja zrobiłam z kartonu świnkę, którą później z bratankiem karmiliśmy jabłuszkami zrobionymi z plasteliny. Wersja morska zabawy dla dwulatka. Karton/ pudełko możecie także okleić niebieską bibułą i przykleić fale wycięte z niebieskiego papieru. Do środka wkładajcie muszelki i kamyczki:)

Zabawy dla dwulatka - plastelina

Zabawy dla dwulatka – plastelina

7. Podczas zabawy możesz doskonalić u swojego dziecka percepcję słuchową oraz koordynację wzrokowo­ ruchową. Jeśli chodzi o słuch to śpiewajcie, śpiewajcie i jeszcze raz śpiewajcie chociażby na la, la, la:) Możecie również bawić się w rozpoznawanie odgłosów. Połóż przed swoim dzieckiem trzy obrazki przedstawiające np. krowę, świnkę i kurę. Zapytaj się go: Które zwierzę robi muuuu? A które kwi, kwi, kwi? A kukuryku? Dziecko ma za zadanie wskazać obrazek przedstawiający dane zwierzę. Może to oczywiste, ale stwierdziłam, że też warto to napisać.­

8. Poprzez mówienie dziecku, żeby coś Ci przyniosło również doskonalisz jego percepcję słuchową! Poproś maluszka, aby przyniósł jakąś zabawkę z pokoju, może łyżkę z kuchni albo swój kubeczek.

9. Fajną zabawą dla dzieci jest dobieranie takich samych obrazków (nie więcej niż 3 pary), możesz zmodyfikować tą zabawę, np. przez dobieranie głów do tułowia zwierzęcia. Pamiętaj, żeby nazywać zwierzęta razem dwulatkiem

10. Inną propozycją jest zabawa „W kubki”. Weź dwa kubki (przez które nic nie widać), następnie pokaż dziecku, że pod jeden wkładasz np. kamyczek. Zamień kubki miejscami i poproś dziecko, aby wskazało, pod którym kubkiem jest schowany kamyczek:) Nie jest to zachęta do hazardu, więc nie grajcie na pieniądze!

Mam nadzieję, że zabawy, które opisałam, chociaż troszkę umilą Wam wspólny czas:)

Facebooktwittergoogle_plusby feather

2 thoughts on “Zabawy dla dwulatka. 10 prostych zabaw

  1. Pingback: Zabawy dla trzylatka! - Kumate Dzieciaki

  2. Pingback: Zabawy dla czterolatka, plus darmowe szablony - Kumate Dzieciaki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>