Zabawy dla trzylatka!

Pomysły na niespożytą energię trzylatka

W tym wpisie przedstawię zabawy dla trzylatka. Zbiór 10 prostych zabaw, które możesz wykonać z dzieckiem. Zabawy są tak dobrane, żeby trzylatek mógł rozwijać swoje zdolności, a dodatkowo nie były dla niego zbyt trudne. Dodatkowa porcję inspiracji i zabaw znajdziesz tutaj, gdzie opisałam zabawy dla dwulatka.

trzylatek_zabawy

Zabawy dla trzylatka

Zabawy dla trzylatka:

1. „Lusterko”- ­zabawa polega na naśladowaniu ruchów osoby stojącej naprzeciwko. Umów się z dzieckiem, że będziesz robić dokładnie to, co samo zrobi i odwrotnie: ono pokaże to, co Ty :) Możesz wykonywać pajacyki, robić „głupie miny”, udawać małpkę, itp. Ubaw gwarantowany :)

2. „Tor przeszkód”­- dzieciaki uwielbiają tą zabawę! Wszelkiego rodzaju skoki, chodzenie po linii, wskakiwanie do hula­hop, chodzenie z ping­pongiem na łyżce, omijanie pachołków, (możesz wykorzystać plastikowe butelki!). Liczę na Twoją inwencję twórczą :)

3. „Co to będzie?”­- zabawa polega na dorysowywaniu elementów, tak aby powstały rysunki, np. słońce, samochód, kwiat, domek. Poproś swojego maluszka, aby dorysował promyki słońca, koła do samochodu, płatki kwiatów, listki, może komin i drzwi :)

Zabawy dla trzylatka - rysunki

Zabawy dla trzylatka – rysunki

4. Czyj to cień?”­ zadaniem dziecka jest dopasowanie obrazka przedstawiającego, np. jakieś zwierzątko z jego cieniem.

5. Wzory”- zabawa polega na układaniu sekwencji, czyli powtarzaniu przedstawionego rytmu, np. klocek czerwony, klocek niebieski, klocek czerwony, klocek niebieski, klocek czerwony, klocek niebieski, itd. Później możemy przejść na trudniejszy etap: układania sekwencji z obrazków, np. słoneczko, miś, kwiat, słoneczko, miś, kwiat,słoneczko, miś, kwiat, itd.

Zabawy dla trzylatka - układanka 2 elementy

Zabawy dla trzylatka – układanka 2 elementy

Zabawy dla trzylatka - układanka 3 klocki

Zabawy dla trzylatka – układanka 3 klocki

6. Mini puzzle”- przygotuj obrazek, który potniesz na dwie części. Zadaniem dziecka będzie złożenie w całość obrazka:) Pamiętaj, aby zawsze pokazać maluszkowi obrazek w całości. W miarę, jak dziecko będzie sobie coraz lepiej radzić z odtwarzaniem obrazka, możesz go podzielić na mniejsze części.

7. „Origami płaskie z kółek”- zabawa plastyczna dzięki której Twoje dziecko rozwinie się manualnie. Już wkrótce dodam filmiki prezentujące jak wykonać proste prace tą techniką.

8. „Lepienie z plasteliny”- to świetna zabawa pobudzająca wyobraźnię, ale także wyrabiająca sprawność motoryki małej. Jeśli nie masz pomysłu co ulepić zobacz tutaj- plastelinowy Johny Robal:) Jeśli chodzi o plastelinę, to polecam firmy „ASTRA”­ nie klei się do rąk i nie brudzi ich, plusem jest również dobra cena :)

9. „Sprawna rączka”-  czyli rysowanie po śladzie oraz różnego rodzaju labirynty:)

10. „Kubki”­ zabawa ta troszkę kojarzy mi się z grą hazardową, ale spokojnie nie będziemy grać na pieniądze;). Przygotuj 2 takie same kubki oraz jakąś małą zabawkę albo kostkę. Pokaż swojemu dziecku, jak chowasz kostkę pod jednym kubkiem; następnie zamień kubki miejscami i poproś, aby wskazało kubek pod którym jest ukryta kostka.

Pamiętaj, żeby nagradzać dziecko :) Pochwal je, bij brawo, przytul :)

Jeśli przydały Ci się moje pomysły na zabawy dla trzylatka, poleć ten wpis swoim znajomym na facebooku!

Facebooktwittergoogle_plusby feather

2 thoughts on “Zabawy dla trzylatka!

  1. Pingback: Zabawy dla czterolatka, plus darmowe szablony - Kumate Dzieciaki

  2. Pingback: Jak przygotować dziecko do przedszkola - Kumate Dzieciaki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>