Zabawy dla czterolatka, plus darmowe szablony

Zabawy dla czterolatka

Zestaw 10 zabaw dla czterolatka. Są to proste zabawy, które możesz wykonać w domu. Darmowe szablony, które dla Ciebie stworzyłam umożliwią Ci kreatywnie wspierać rozwój swojej pociechy. Pobierz, wydrukuj i… bawcie się!
Jeżeli już próbowałaś jakiejś zabawy z postu o zabawach z dwulatkiem albo trzylatkiem, a Twoje dziecko dobrze się w tych zabawach się odnajduje to możesz je wciąż stosować. Poniższe zabawy mogą być świetnym uzupełnieniem. Najważniejsze jest to, że spędzacie kreatywnie czas razem, a Ty wspierasz prawidłowy rozwój swojego dziecka.

Zabawy dla czterolatka

Zabawy dla czterolatka

Lista zabaw dla czterolatka:

1. „Wyścigi”- wyznacz linię startu i mety, następnie na hasło: „Do biegu gotowy, start!” dziecko rozpoczyna bieg.
2. „Rzuć i mów”- ustal z dzieckiem, jakie nazwy będziecie wypowiadać przy rzucaniu piłką, np. mają to być owoce. Stajesz z dzieckiem w niewielkiej odległości od siebie, podczas rzucania wypowiadasz słowa z grupy, które wcześniej ustaliliście (np. jabłko, porzeczka, malina, arbuz, itp.). Innymi grupami mogą być, ubrania, jedzenie, warzywa.
3. „Rysuj to, co ja!”- rodzic rysuje prosty rysunek, który dziecko ma spróbować odwzorować. Aby zabawa była dla dziecka bardziej zachęcająca, możesz ustalić, że za każdy dobrze odwzorowany obrazek maluch dostaje punkt. Za 5 zdobytych punktów jest mała nagroda:) DARMOWY SZABLON Tutaj-dorysuj.pdf (438 pobrań)
4. „Kto wyżej”- zawody w budowanie jak najwyższej wieży z klocków:) Pamiętaj, żeby czasem pozwolić wygrać swojemu 4- latkowi;)
5. „Znajdź parę”- zabawa polega na dobieraniu identycznych obrazków, czyli tzw. memory. Pamiętaj, że należy dziecku podnosić poziom trudności, np. poprzez ilość kart, czy też wielkość różnic.
6. „Który nie pasuje?”- ćwiczenie polega na wyszukiwaniu wśród kilku (ok. 6 obrazków) jednakowych obrazków, który różni się szczegółem DARMOWY SZABLON Który-nie-pasuje.pdf (377 pobrań)
7. „Czyje to nogi?”- zabawa polega na dobieraniu brakujących elementów w ilustracjach tematycznych, na przykład brakujących nóg postaci DARMOWY SZABLON Czyje-to-nogi.pdf (385 pobrań)
Grafiki wektorowe, użyte do stworzenia tego szablonu Designed by Freepik
8. „Figury”- przygotuj 2 identyczne zestawy figur geometrycznych (kilka kół, prostokątów, kwadratów i trójkątów). Zadanie będzie polegało na ułożeniu takiego samego obrazka, jaki ułożyła druga osoba. Pamiętaj, że to nie tylko Twoje dziecko ma odtwarzać Twój obrazek z figur, ale również Ty odtwarzaj jego:)
9. „Małe i duże”- zabawa polega na ułożeniu figur od najmniejszej do największej i odwrotnie. Mogą to być koła różnej wielkości, innym razem kwadraty, itp.
10. „Kto to powiedział?”- zabawa polega na tym, że rodzic wypowiada krótkie, takie same zdania różnymi głosami: kobiecym- wysokim, męskim- niskim i dziecięcym- piskliwym. Zadaniem dziecka jest odgadnięcie kto to mógł powiedzieć. Dla urozmaicenia zabawy możesz przygotować 3 twarze (kobiety, mężczyzny i dziecka), które maluch będzie podnosił odpowiadając na zagadkę:)

Facebooktwittergoogle_plusby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>