Zabawy dla pięciolatka + szablony

Zabawy dla pięciolatka z darmowymi szablonami. Kolejna porcja zabaw, które możecie realizować niewielkim kosztem, a na pewno spodobają się dziecku! Tak jak zwykle zachęcam do eksperymentowania. Poszerzania horyzontu zabaw. Jeżeli masz pomysł jak dana zabawę uatrakcyjnić, dodać coś, co jeszcze bardziej zaagnażuję dziecko to zrób to! Jeżeli masz jakieś wątpliwości, albo pomysł na zabawę, a nie wiesz jak go zrealizować- to skontaktuj się ze mną. Może to być facebook, mail, cokolwiek. Jestem tu dla Ciebie i Twojego dziecka.

Zabawy dla pieciolatka

Zabawy dla pieciolatka

Zabawy dla pięciolatka

1. „Co robię?”- zabawa polega na pokazywaniu różnych czynności naprzemiennie: raz rodzic pokazuje, a dziecko odgaduje i odwrotnie. Może to być np.: zamiatanie podłogi, czesanie, jeżdżenie na rowerze, itp.
2. „Zamaluj”- przygotuj szablony obrazków. Zadaniem dziecka jest zakolorowanie konturów widocznych na kartce. Zabawę możesz zmodyfikować np. zamalowując kontury pędzelkiem (lub palcem) i farbą albo rozcierając plasteliną. Zamaluj.pdf (709 pobrań)
3. „Kto szybciej”- zabaw się ze swoją pociechą w zapinanie guzików na czas. Pamiętaj, że nie zawsze możesz wygrywać:) Możesz też zaopatrzyć się w małą klepsydrę- wtedy Twoje dziecko będzie zapinało, np. 5 guzików w czasie kiedy piasek nie przeleci na drugą połowę klepsydry.
4. „Zaprowadź mnie do domu”- labirynty. Doprowadź postać do domku tak, żeby nie dotknęła przeszkód na swojej drodze. Biedronka1.pdf (556 pobrań)
5. „Dorysuj brakujący element”. Liczba wskazuje ile elementów powinno być w zbiorze, zadaniem dziecka jest dorysowanie i pokolorowanie brakujących. Dorysuj-brakujący-element.pdf (521 pobrań)
6. „Zaszyfrowany kod”- zadaniem dziecka będzie przyporządkowanie obrazkom podanych symboli. Możesz uatrakcyjnić zabawę uruchamiając wyobraźnię- rozwiązanie zagadki pozwoli otworzyć tajemny sejf z nagrodą :) Zaszyfrowany-kod.pdf (480 pobrań)
7. „Śmieszne czynności”- zabawa polega na tworzeniu czasowników od podanych rzeczowników. Na przykład: Ten ptaszek nazywa się Kik, on właśnie kikuje.
To zwierzątko nazywa się Tusza, co on robi? ………. (tuszuje).
Ten kotek nazywa się Mas, co on robi? …………… (masuje).
Ta kaczka nazywa się Puka, co ona robi? ………….. (pukuje).
Zabawę możesz urozmaicić obrazkami zwierzątek, o których mowa. Dziecko w nagrodę będzie mogło je pokolorować:)
8. „Popraw mnie”- zabawa ta polega na poprawianiu osoby, która źle wymawia wyrazy.
Możesz powiedzieć dziecku: Oto mała Kasia. Niestety Kasia nie potrafi wymówić wszystkich wyrazów poprawnie, ponieważ jest jeszcze malutka. Jeśli uznasz, że Kasia dobrze powiedziała wyraz powiedz: Super!, jeśli uznasz, że źle- popraw ją i powiedz poprawnie. Przykładowe wyrazy: safa, osa, capka, cytryna, gruśka, kogut, itp. Do zabawy możesz przygotować ilustracje obrazków.
9. „Szlaczki”- to ćwiczenie, które polega na poprawianiu szlaczków lub ich kończeniu. Aby zabawa nie polegała tylko na rysowaniu szlaczków ołówkiem czy kredką możesz włożyć kartkę ze wzorem szlaczków do koszulki na dokumenty. Daj dziecku mazak do tablicy suchościeralnej. Powiedz swojemu maluchowi, że to magiczny mazak, który później znika:) Szlaczki.pdf (461 pobrań)
10. „Puzzle”- przygotuj obrazek, a następnie potnij go na 3, 4, 5 lub 6 części. Poproś dziecko, aby ułożyło obrazek. Później możecie go przykleić na kartkę i pokolorować obrazek:). Puzzle.pdf (444 pobrania)

Facebooktwittergoogle_plusby feather

One thought on “Zabawy dla pięciolatka + szablony

  1. Pingback: Pół roku minęło - Kumate Dzieciaki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>